Program Zanocuj w lesie

Obszar „Zanocuj w lesie” Nadleśnictwa Bytów

Nadleśnictwo Bytów zaprasza Cię na niezwykłą przygodę. Skorzystać możesz z niecodziennej możliwości spędzenia noclegu w warunkach leśnej przyrody, za darmo. Jesteśmy przekonani, że skorzystanie z naszej oferty zapewni Twoim bliskim oraz Tobie niezapomniane wrażenia.

 

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy  oraz z poziomu aplikacji Mbdl [link] (android) lub [link] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru: Materiały do pobrania poniżej.

  2. potencjalnymi zagrożeniami występującymi w lesie: Materiały do pobrania poniżej.

  3. zasady bezpiecznego przebywania w lesie: Materiały do pobrania poniżej.

  4. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.

 

  1. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu

  2. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 

  3. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza Materiały do pobrania poniżej. oraz przesłanie go na adres wieslaw.kozyczkowski@szczecinek.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

    Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: wieslaw.kozyczkowski@szczecinek.lasy.gov.pl tel: 600 902 279

 

Poniżej znajduje sie do pobrania szczegółowa mapa wyznaczonych specjalnych obszarów leśnych w ramach programu ‘Zanocuj w lesie” na terenie Nadleśnictwa Bytów, oraz link do anonimowej ankiety przeznaczonej dla wszystkich osób korzystających turystycznie i rekreacyjnie z lasów.

http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl