Lista aktualności Lista aktualności

Nasze lasy

Piaszczyste pagórki porośnięte sosnowymi drzewostanami. Rynnowe doliny wypełnione przez wody bardzo czystych, często lobeliowych jezior. Drzewostany liściaste porastające żyźniejsze fragmenty morenowego krajobrazu oraz rzeki, których odcinki posiadają charakter rzek górskich to charakterystyczne cechy ziemi bytowskiej.

 

W bytowskich lasach duży udział drzewostanów sosnowych harmonicznie łączy się z występującym tu lasami bukowymi. Historia naszych lasów sięga dosyć głęboko do czasów gdy tereny dzisiejszego nadleśnictwa wchodziły w skład Państwa Pruskiego. Pamiątką po tamtych czasach są drzewostany sadzone i pielęgnowane ręką leśników niemieckich.

Duża część terenów nadleśnictwa położonych jest w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi".

W lasach gospodarujemy tak aby każdy znalazł w lesie coś interesującego i mógł na chwilę odpocząć od zgiełku cywilizacji.

Potencjalny turysta oprócz czystych lasów, znajdzie tu bogactwo owoców runa leśnego, miejsce do odpoczynku nad jeziorem. Będzie mógł popływać kajakiem, pobiegać lub pospacerować w lesie a w jesienne poranki i wieczory usłyszeć koncert jeleni podczas rykowiska.

Dla chcących spędzić czas aktywniej przygotowaliśmy trasy biegów na orientację oraz szlaki rowerowe.